Väldoft
I går levererade fina Nina några doftpåsar som hon varit så snäll
att köpa med sig hem till mig då hon var i Umeå i helgen.
Så nu luktar det gott igen här på Sockenvägen!
Och på temat väldoft har jag toppen nyheter,
inom kort kommer vi nämligen att kunna handla
produkter från Yankee Candle på Blomster!
Hur bra är inte det?!
Själv är jag beroende av vaxkakorna
från YC. De är verkligen prisvärda!
Och vill ni ha en glimt av vad mer som
Liza och Kristina beställt på Formex så kika in på
Blomsters blogg, där får ni bland annat
se Kristina mingla med Ernst och
Maria Montazami :-)
Liza däremot hängde med Dogge Doggelito!
* * *
Var med och tävla om en bräda och
en hemlig änglalik vinnst!
Har du ännu inte anmält dig kan du göra det HÄR.

Doftljus e underbart! Gillar Y.C :)
Mår bättre nu efter en postafen. Har tom fått i mig mat idag, så nu slipper man må som om man hade maginfluensa! Nä, tvätten kallar & sen kommer M. Kommer inte bli någon rolig kväll känner jag, men vi måste ju komma fram till hur vi ska göra. Jag har ju bestämt mig & han vill absolut inte det jag vill & har massa panik & ångest... Men får se om han kan lugna ner sig lite efter att jag har sagt allt mitt... Kramar & hoppas du haft en bra dag
Härligt då det doftar gott=)
Kramar
Låter härlig med deras doftljus.
Vilka fina påsar du fick hemlevererat.
Ha det gott:)
Fast du har länkat till Nina, även i blomsterlänkarna ;)
Åh älskar YC! Clean cotton är ett måste här hemma :-) Och inte alla som får kramas med Maria Montazami, gillar henne lots!
Mjo lite pysslig är jag nog men köper helst grejor helfärdiga. Dock älskar ju Nova att pyssla så ibland får man offra sig ;-)
Vilka härliga butiker ni verkar ha!
Hoppas att du har en skön kväll och att det blir lite mer sömn inatt!
Kram!
Ja, visst var det klyftigt? Han hade ju rätt:P
Kryare och kryare. Febern är borta iaf, men han är lite mittemellan. För frisk för att sitta tyst och stilla, för sjuk för att vara på bra humör. Så det är gnälligt och bråkigt. Hoppas han sover bättre inatt iaf för nu behöver jag verkligen sova!
Mulberry är en favvo och clean cotton doft påsarna har nog en i nästan varje rum nu :).
Kram
Hej Vännen! (eller ska jag skriva Författaren,hihi;))Hoppas allt är bra med dig!
Jag gillar doftljus och speciellt YCs Clean cotton:)
Ha en mysig kväll!
Kraam Jenny
Sv; Ja va skönt att få sova ut ordentligt, man blir en helt annan människa ju! ;D
Hoppas de små gaddarna ploppar upp på din lilla snart! :D
Kramar
Hej, härlig och fin blogg du har! =)
Allt bra då? ^^
Ljus av alla de slag är min grej i livet....fullkomligt älskar det...
Haha ja du jag skulle faktiskt välja Dogge jag också om jag hade de tre du skriver om att välja på ;)
Kramar<3
Underbart när det doftar gott!
Hej nu är ännu en bloggsvarstävling igång på bloggen! Enkla regler och stor chans att vinna om du har en bra motivering. Delta gärna! :)
Jaha,var Dogge på mässan också... vad gjorde han där kan man ju undra...
Hoppas allt är bra med er!
Kram, Jenny
Tycker verkligen att du borde bli författare...ialla fall titelförslagsskrivare:-) Tack för alla fina namnförslag som du tagit dej tiden att tänka ut!! I´m impressed!
Förslagen ligger på bloggen....så nu är nästa problem att välja:-) Dessa val!!!
Ha en trevlig kväll. Handboll kanske?:-)
Kramar
Det måste nog vara partylites motsvarighet. Än har inte jag köpt något från Yankee candle men har hört att dom ljusen ska lukta gott..
Kramisar
Mmmmm, vad gott med nya och fräscha doftpåsar =) Måste nog göra en beställning på nätet. Men det finns ju så många fler att välja på, på Mias. Så jag ångrar nu att jag inte kom på att även jag skulle ha beställt några med Nina :p
Sen låter det kanon att blomster kommer att ta hem Yankee Candle. Han än inte testat några, utan mest bara stått och dregglat över dem ;) Men nu ska jag banne mej slå till när de kommer in på byn =)
Hoppas att ni får en bra dag. Återigen är det kallt, så det får nog bli en innedag idag.
KRAM KRAM <3
Tack för kaffet igår! Ha en fin dag!