Stendum och istället för att rymma




Kul att samla sten! Skönt att Luran inte flyttade, haha!
Sv: L é piggare, men vi blir hemma imorgon med!
Kram
Å va hon är go farmors luran,ja det är nog bäst att ni sköter er,hahaha krama dom små.
Haha...söta luran då=) Våra barn rymmer inte iheller men dom har varit på väg att flytta några gånger;)
Kramar
det låter som Lotta på Bråkmakarkatan. Hon flyttade ju i eget "hus" ju... älskar den ungen.
:-)
Lilla luran då! Inte lätt alla gånger med "dumma" föräldrar, man kommer säkert få höra det både en och fler gånger att de små vill flytta ;)
Hoppas ni hittade kakorna, perfekt när man ska ha en liten kiosk i lekstugan! Kramar
luriga Luran :) älskade lilla tok-fia :) självklart vill hon bo kvar hos mamma och pappa, fast klart, ni måste sköta er :) <3
fina stenar, verkligen, jag är också stensamlare, du skulle bara se alla stenar som jag tagit med från olika ställen vi varit på semester :) där är jag och långtbortibarnbarnet mitt väldigt lika :)
bamsekramar till er alla <3
Vilka underbara bilder från skogen,ungar,hundar och gott fika.Det är livet det..Visst är det lite kul när barnen ska flytta eller rymma.För just när dom är arg så ska dom iväg,men sen börjar dom att fundera...Och då är det inte lika roligt att vara ensam och på rymmen.Ja de små gofisarna vad de hittar på.Samla stenar är många barns intresse,jag kan nog också ta hem en fin sten som jag hittar.Ja nu får väl ni sköta er så inte Luran flyttar ut med sina stenar.Kram hälsa Luran......
Klart att man vill flytta om man bara får ta hem en endaste sten om dagen ;)
Se nu till att sköta er ;)
Känner igen mig i Luran! Älskade stenar då jag var liten och samlade som värsta ekorren:-) Och jag skulle också flytta. Gjorde ett försök och var borta en hel dag (!) innan jag hittades hemma hos en långväga kompis som jag gått till:-) Haha...barn alltså:-)
Bäst ni sköter er alltså:-)
SV: Tack! En bakbok hade varit en dröm att få göra. En vacker dag maybe....!
Kram Cecce
Men stenar är fina och jag plockar gärna på mig några lite då och då...
Kram
Go'morgon vännen, jag hoppas Du får en bra fredag.
Ang Luran så täner jag tveklöst på Lotta på Bråkmakargatan :)
Ang mitt månde å bloggande så jo men visst r det ju så, bättre mående om intehelt okey, men inte lika sjuk... så bloggar & bildbombar jag.
Är så jäkla trött, tänker ara säng, säng, säng, sova, sova - kommer troligtvis att läga mig efter lämning av Elin på skoa.
Tar nu allergimedicin - mot våren ;-) blir väldans tött av dessa, en känd biverkan, men på mig tredubbel effekt pga min vanliga trötthet.
Ha det världsbäst kram
hej vännen!
Vilka fina stenar ni hittade. Jag älskade också att samla på stenar när jag var liten ;)
Kramar
Underbart! Luran är en riktig liten goding hon :-)
Å stenar, vem vill inte samla på det?! Min mamma har hur många som helst och plockar vart hon än går :-) jag är inte fullt lika ambitiös men älskar oxå vackra stenar!
Dom på bilden var jättefina!
Hoppas ni haft en härlig helg!
Kramar!