Se det positiva


Man får helt enkelt göra det bästa av situationen och även det kan bli bra. Däremot är det viktigt att alla verkligen tar sitt ansvar nu för det går definitivt på fel håll.
Kram
Vad skönt om det inte är alltför mycket smitta runt dig. Det är det tyvärr här, men bara att hålla ut. Ösregn mer eller mindre hela dagen här idag.
Sköt om dig!
Bra sagt! Man får göra det bästa av det! Jag märker inte så stor skillnad heller. Jobbar för det mesta ensam, så mitt arbete är som vanligt, förutom i butiken där vi såklart vidtagit åtgärder & har mer att göra eftersom vissa kunder inte vågar gå in i butiken & vill hämta utanför istället. Kören är inställd & vi träffar bara de närmsta. På ett sätt lite skönt, då man behöver lite paus från verkligheten!